THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Koncertní severoevropská stálice GLUECIFER z norského Osla se po necelých dvou letech připomíná svým již pátým studiovým albem. Kapela hlásící se spíše k punkovější větvi severského rock n´rollu nikdy nenatočila žádné převratně objevné album a myslím, že jej ani nahrát nechce. Avšak nejpozději s minulým „Basement Apes“ z roku 2002 se se svým nekomplikovaným heslovitým pub rockem dostala do popředí skandinávské hospodské galérky. Už minulá deska obsahovala velice silný a svěží materiál, který by mohl oslovit jak rockové fans AC/DC a ROLLING STONES, glamery, co pózují před zrcadlem při zvucích finských badboys z HANOI ROCKS či nasrané punkery dělající bordel podobný tomu z koncertů THE DAMNED.
Novinka pokračuje v naprosto shodných kolejích jako povedený předchůdce. A tak tedy není co řešit. Vše se točí okolo klasických rockerských klišé – holek, chlastu a rock n´rollu. Zkrátka bezstarostná nekomplikovaná muzika předložená od partičky, která ví, jak to celé podat, aby to nepůsobilo přiblble a zaprděně . Naopak si myslím, že je v Evropě jen málo souborů, co punk ´n roll nabízejí v tak zajímavé a hitově nabité podobě jako právě GLUECIFER. Ze skladeb bych vypíchl rychlej živelnej rock n´roll v „Dingdong Thing“ a „Take It“ . Zemitá „Here Come The Pigs“ je sugestivní záležitostí, která by zas klidně mohla sloužit jako soundtrack k bojůvkám novodobých severočeských husitů s neposlušnou etnickou enklávou. Za velmi zdařilé songy dál považuji nahuštěnou „A Call From The Other Side“ a „Shaking So Bad“ s monotónním pomalým úvodem, po kterém přichází to pravé motorheadovské inferno. Avšak hitovkou číslo jedna je pro mne „Freeride“, která by se mohla stát hymnou na různých motorkářských srazech. Tuto skladbu umocňuje vkusně zapadající barový klavírek a dodá jí tak atmosféru řádně adrenalinového mejdanu. Ze všech starších kapel mi GLUECIFER asi nejvíc připomínaj již zmíněné britské THE DAMNED v období alba „Machine Gun Etiquette“ z roku 1979 . Samozřejmě však s modernějším zvukem.
Novinka „Automatic Thrill“ je ukázkou poctivě odvedené práce s dřevním rock n ´rollem. Chytlavé skladby, ostré boogie kytary a punkový přístup ke každodenním věcem. Už nějaký pátek je zřejmé, že i v této oblasti drží Skandinávci prapor proklatě vysoko.
Povedené svěží rock n´rollové album, které slibuje spoustu zábavy. Putiky v bergenském přístavu jsou již plné štamgastů a je třeba pokračovat v rozvážce piva.
7 / 10
Biff Malibu
- zpěv
Captain Poon
- kytara
Raldo Useless
- kytara
Stu Manx
- basa
Danny Young
- bicí
1. Automatic Thrill
2. Take It
3. Car Full Of Stash
4. Here Come The Pigs
5. Ding Dong Thing
6. A Call From The Other Side
7. Sheaking So Bad
8. Freeride
9. Put Me On A Plate
10. Dr. Doktor
11. The Good Times Used To Kill Me
Automatic Thrill (2004)
Basement Apes (2002)
Tender Is The Savage (2000)
Soaring With The Eagles At Night To Rise With The Pigs In The Morning (1998)
Ridin´ The Tiger (1997)
Vydáno: 2004
Vydavatel: SPV / Steamhammer
Stopáž: 36:16
Produkce: Kare Christoffer Vestrheim
-bez slovního hodnocení-
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.